Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü sağlam çocukların büyüme gelişme takibi, aşı takibi, çocuklarda görülen sık enfeksiyon hastalıkları, karın ağrısı, gaz ağrısı ateş gibi çocuklarda görülen sık hastalıkların tanısı ve takibinin yapıldığı bölümdür.

İSTANBUL ALERJİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI BÖLÜMÜ

İstanbul Alerji Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde alerji ve çocuk göğüs hastalıkları dışında sağlam çocuk takibi ve aşı takibi gibi çocuk takibi de yapılmaktadır.

İstanbul Alerji Çocuk Alerji Hastalıkları Bölümünde takip edilen çocukların ailesi sıklıkla çocuk alerj uzmanlarının aynı zamanda çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olduklarını bilmemektedir. Çocuk alerji uzmanlarına çocuk doktoru sormaktadır. Çocuk alerji uzmanı veya çocuk göğüs hastalıkları uzmanı olmak için öncelikle çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olmak gerekir. Bu nedenle özellikle astım, egzama gibi alerjik hastalığı olan çocuklar İstanbul Alerji Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde diğer takiplerini gereçekleştirebilir ve çocuk hastalıklarının tanısını ve tedavilerini yaptırabilirler.

İSTANBUL ALERJİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI BÖLÜMÜ’NDE AŞAĞIDAKİ HASTALIKLARA HİZMET VERİLMEKTEDİR;

-Sağlam çocuk takibi

-Ateşli çocuk

-Aşı takibi

-Gaz ağrısı

-İştahsız çocuk

-Çocuk beslenmesi

-Kabızlık

-İshal

-Kusma

-Büyüme gelişme geriliği

-Döküntülü Hastalıklar

-Grip

-Faranjit

-El ayak ağız hastalığı

-Kansızlık

İSTANBUL ALERJİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI BÖLÜMÜ’NDE UYGULANAN İŞLEMLER VE TETKİKLER ŞUNLARDIR;

-Çocukluk aşıları

-İdrar tahlilleri

_Kan tahlilleri

-Çocuk gelişimi takibi

-Çocuk beslenmesi takibi

Open chat